ზურაბ ცეცხლაძე - მარტო სინდისის პატიმრების კი არა, ზოგადად პატიმრების ოჯახები ანერვიულეს - ვფიქრობ, შეწყალება სინდისის პატიმრებს არ შეეხება, რადგან წინაპირობები დღეს არ არსებობს
ვერაგები და ბოროტები არიან და ცდილობენ მაქსიმალურად ბოლომდე ანერვიულონ ადამიანები, - ამის შესახებ საპროტესტო აქციაზე დაკავებული ზვიად ცეცხლაძის მამამ, ზურაბ ცეცხლაძემ პატიმრების შეწყალების მოლოდინთან დაკავშირებით საუბრისას განაცხადა.
როგორც ზურაბ ცეცხლაძემ „პალიტრანიუსის“ გადაცემაში „360 გრადუსი“ აღნიშნა, მისი აზრით, შეწყალება „სინდისის პატიმრებს“ არ შეეხება, რადგან ამის წინაპირობა არ არსებობს.
„რეჟიმის მხრიდან ვერაგული და ბოროტი გადაწყვეტილება იყო მიღებული. მარტო სინდისის პატიმრების კი არა, ზოგადად პატიმრების ოჯახები ანერვიულეს. შეიძლება მთელი წლის განმავლობაში არ ენერვიულათ ამ ოჯახებს, ახლა რომ მოუწიათ ერთი დღის განმავლობაში. ვფიქრობ, თუ რამე[შეწყალების აქტი] გამოცემულია, 11-დან 12 საათამდე უნდა გამოაქვეყნონ.