უკრაინის დელეგაცია აშშ-ში მიემგზავრება ომის დასრულების გეგმის განსახილველად - ზელენსკი
უკრაინის პრეზიდენტის, ვოლოდიმირ ზელენსკის განცხადებით, უკრაინის დელეგაცია აშშ-ში მიემგზავრება რუსეთთან ომის დასრულების შესახებ აშშ-ის მიერ შემუშავებულ გეგმაზე შემდგომი მოლაპარაკებებისთვის.უკრაინა მოკავშირეებისგან განმარტებებს ითხოვს იმის შესახებ, მიიღებს თუ არა სამომავლოდ უსაფრთხოების გარანტიებს გეგმის ფარგლებში, რაც, მისი თქმით, აუცილებელია რუსეთის ხელახალი შეჭრის თავიდან ასაცილებლად.„უკრაინის დელეგაცია ახლა აშშ-ში მიემგზავრება. ვიმედოვნებთ, რომ მეტი სიცხადე იქნება როგორც ამერიკულ მხარესთან ერთად უკვე ეფექტურად მომზადებული დოკუმენტების, ასევე რუსეთის მიერ მიმდინარე დიპლომატიურ სამუშაოებზე რეაგირების შესახებ“, - განუცხადა ჟურნალისტებს ზელენსკიმ, რომელმაც იმედი გამოთქვა, რომ „თუ ყველაფერი საბოლოოდ იქნა შეთანხმებული და თუ აშშ-ს მხრიდან შეთანხმება მოხდა - რადგან ჩვენი მხრიდან, პრინციპში, მჯერა, რომ დავასრულეთ - მაშინ დავოსში შეხვედრაზე ხელმოწერა შესაძლებელი იქნება."