საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში მასშტაბური ინიციატივის - „ინოვაციური იდეების კონკურსი - მომავლის პროექტები“ - ფარგლებში 10 გამარჯვებული სტუდენტური იდეა გამოავლინეს
საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში, სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს შორის ინოვაციური იდეების გენერაციისა და მათი პრაქტიკული რეალიზების ხელშეწყობის მიზნით 2025 წლის მანძილზე განხორციელებული მასშტაბური საუნივერსიტეტო ინიციატივის - „ინოვაციური იდეების კონკურსი - მომავლის პროექტები“ - ფარგლებში 10 გამარჯვებული სტუდენტური იდეა გამოავლინეს.
სტუ-ის ცნობით, „ინოვაციური იდეების კონკურსი - მომავლის პროექტები“ ფინალში გასული 18 სტუდენტური იდეიდან, ჟიურის შეფასებით, გამარჯვებულად 10 საუკეთესო იდეა დასახელდა: ბიოკაფსი / Biocaps; ვერიტას / Veritas; კალმე / Kalme; მეტაკრაფტი / Metacraft; ბაბა ვინდ / BABA WIND; მეიქ ექსჩეინჯ / Make Exchange; - ქართული ჯავშანჟილეტი / Georgian Body Armor; - ჰელიგარდი - უსაფრთხოება ციდან / Heliguard - Security from the sky; ემიგო / EMIGO; ფუდ-ბოქსი / Food-Box.