რელიგიის სააგენტომ რელიგიური ორგანიზაციებისთვის დაფინანსება გაანაწილა
რელიგიის სააგენტომ რელიგიური ორგანიზაციებისთვის დაფინანსება გაანაწილა. ინფორმაციას რელიგიის საკითხთა სახელმწიფო სააგენტო ავრცელებს.
მათივე ცნობით, 6 500 000 ლარიდან, მიმდინარე წელს რელიგიურ თემებს გაუნაწილდეთ შემდეგი ოდენობებით: საქართველოს ისლამური თემი - 4 150 000 (ოთხი მილიონ ასორმოცდაათი ათასი) ლარი; საქართველოს სომეხთა სამოციქულო ქრისტიანული თემი - 1 100 000 (ერთი მილიონ ასი ათასი) ლარი; საქართველოს რომაულ-კათოლიკეთა ქრისტიანული თემი - 700 000 (შვიდასი ათასი) ლარი; საქართველოს იუდეური თემი - 550 000 (ხუთასორმოცდაათი ათასი) ლარი“
„სსიპ - რელიგიის საკითხთა სახელმწიფო სააგენტოს, საქართველოს მთავრობის N117-ე (27.01.2014) დადგენილების მე-4 მუხლის მე-2 პუნქტის თანახმად დაევალა საქართველოში არსებული რელიგიური გაერთიანებებისათვის საბჭოთა ტოტალიტარული რეჟიმის დროს მიყენებული ზიანის ნაწილობრივი ანაზღაურების მიზნით გამოყოფილი თანხის, ამავე დადგენილების 1-ლი მუხლის მე-3 პუნქტით გათვალისწინებული რელიგიური თემებისათვის განაწილების შესახებ გადაწყვეტილების მიღება.