მოკლული მასწავლებელი, ბრალდებული მოსწავლეები და გამოძიება, რომელსაც ოჯახი არ ენდობა
რა მოხდარატომ აღარ ენდობა ოჯახი გამოძიებას?რა მნიშვნელოვანი დეტალები არ მოხვდა საქმეში - ოჯახის პოზიციარატომ ჯგუფური დანაშაული - რას ცვლის ეს ავალიანის ოჯახისთვის?რას წერს გიგა ავალიანის მოსწავლე ჩვენებებში?სად გაქრა ჯგუფური დანაშაულის ნიშნები? „შეიძლება მუჭის ჩარტყმამ, ძვალი გაგიტეხოს?“ - გიგა ავალიანის დაზიანებები„დაგვიანდა“ - რა (ვერ) დაინახეს ექიმებმა?ვიდეომტკიცებულებები საქმეში„დარღვეულია გამოძიების სტანდარტი“ - რა შეცდომებს ხედავს დაზარალებული მხარეარასრულწლოვნების პოზიცია - სკოლა და ოჯახი„ჩაფარცხვა უნდოდათ“ - რით ხსნის ოჯახი ამ საქმის ხარვეზებს
რომ არა, 2025 წლის პირველი ოქტომბრის ღამეს მოხდარი, 28 წლის მასწავლებელი გიგა ავალიანი დედასთან ერთად მათემატიკის გაკვეთილს უნდა ატარებდეს... ამის ნაცლად, კი მისი დედა ეკა კუპატაძე შვილის მკვლელობაში დამნაშავეების დასჯასა და სამართლიანობის აღდგენას ქუჩაში ითხოვს. ბრალდებულები არასრულწლოვნები არიან.