კონკურენციის სააგენტომ, კანონის მოთხოვნების დარღვევისა და კონცენტრაციების სააგენტოსათვის შეტყობინების წარდგენის გარეშე განხორციელების სამი ფაქტი გამოავლინა
კონკურენციის სააგენტომ, კანონის მოთხოვნების დარღვევისა და კონცენტრაციების სააგენტოსათვის შეტყობინების წარდგენის გარეშე განხორციელების სამი ფაქტი გამოავლინა. ამის შესახებ ინფორმაციას კონკურენციის სააგენტო ავრცელებს.
როგორც ინფორმაციაშია აღნიშნული, დარღვევები დადგინდა შპს „აითიენის“ მიერ შპს „ჰორეკა დელივერისა“ და შპს „გასტრონომ საქართველოს“ 20%-იანი წილების შეძენის, ასევე ა(ა)იპ ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის მიერ შპს „მცხეთის სამედიცინო ცენტრის“ (ახლა უკვე შპს „ნიუ ვიჟენ საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალი-მცხეთა“) 40%-იანი წილის შეძენის ფაქტებზე.
„წინასწარ შეტყობინებას დაქვემდებარებული კონცენტრაციების სააგენტოს გვერდის ავლით შესაძლო განხორციელების ფაქტების გამოვლენისა და მათზე „კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონით გათვალისწინებული შემდგომი რეაგირების ფარგლებში, კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ, 2025 წლის IV კვარტალში, 3 შემთხვევაში კანონის მოთხოვნების დარღვევისა და კონცენტრაციების სააგენტოსათვის შეტყობინების წარდგენის გარეშე განხორციელების ფაქტი გამოავლინა.