დვალიშვილი და თოფურია UFC-ის 2025 წლის ყველაზე მაღალშემოსავლიანი მებრძოლების ტოპ 10-ულში მოხვდნენ - რამდენი გამოიმუშავეს ქართველმა სპორტსმენებმა
•12 იანვარი, 2026•ავტორი: ბიზნესპრესნიუსი👁️1
Givemesport-მა UFC-ის 2025 წლის ყველაზე მაღალშემოსავლიანი მებრძოლები დაასახელა, რომლებმაც თანხა უშუალოდ ბრძოლებით გამოიმუშავეს. ტოპ 10-ეულში ორი ქართველი მებრძოლი მოხვდა. კერძოდ, მე-2 პოზიციაზე მერაბ დვალიშვილი, ხოლო მე-6 ადგილზე ილია თოფურია დასახელდა.
Givemesport წერს, რომ UFC-ის მეორე ყველაზე მაღალანაზღაურებადმა მებრძოლ მერაბ დვალიშვილმა კალენდარული წლის განმავლობაში ჩემპიონის ქამარი. მინიმუმ, ოთხჯერ დაიცვა. მისმა მთლიანმა შემოსავალმა 2025 წელს 6.824 მლნ დოლარი შეადგინა.
რაც შეეხება ილია თოფურიას, Givemesport წერს, რომ „თავისი გულშემატკივრების იმედგაცრუებით, თოფურიამ 2025 წელს მხოლოდ ერთი ბრძოლა გამართა.“ ამის მიუხედავად, თოფურიამ მთლიანობაში 3.540 მლნ დოლარი გამოიმუშავა. ის UFC-ის სამ ჩემპიონს შორისაა, რომლებიც 2025 წელს ოქტაგონზე მხოლოდ ერთხელ გამოვიდნენ და წლის ათ ყველაზე მაღალანაზღაურებად მებრძოლს შორის მაინც მოხვდნენ.
UFC-ის 2025 წლის ყველაზე მაღალშემოსავლიანი მებრძოლების ტოპ 10-ეული ასეთია: