„ბაზრობის ტერიტორიაზე დღეს მოქმედი ინდ. მეწარმის ადგილი სად იქნება, ეს არის მთავარი კითხვა“ - ნონიაძე ავტომობილის დაშლის რეგულაციებზე
„ახლა რომ ბაზრობის ტერიტორიაზე მოქმედებს ინდ. მეწარმე, იმის ადგილი სად იქნება, ეს არის მთავარი კითხვა“, - ამის შესახებ რადიო „პალიტრას“ გადაცემაში „თქვენი დრო“ ავტოიმპორტიორთა ასოციაციის ხელმძღვანელმა ალექსი ნონიაძემ განაცხადა.
საუბარია ცვლილებებზე, რომელიც მეორეული საბურავების, შავი და ფერადი ლითონების ჯართის, ექსპლუატაციიდან გამოსული სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათი ნაწილების, ადვილად აალებადი, ფეთქებადი ან ამტვერებადი მასალის განთავსების ან/და რეალიზაციის აკრძალვას ეხება. რეგულაციას დაქვემდებარებულია 14-ზე მეტი მსხვილი არეალი. აღნიშნულ ლოკაციებზე მესაკუთრეებს თავიანთ საკუთრებაში არსებულ ტერიტორიაზე 10 000-მდე მცირე და 1500-ზე მეტი საშუალო მეწარმე ჰყავთ დასაქმებული. რეგულაციების ნაწილი ძალაში 1-ელი იანვრიდან შევიდა, ნაწილი კი 1-ელი სექტემბრიდან ამოქმედდება.