ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარის ინიციატივით საქველმოქმედო ტრადიციას ჩაეყარა საფუძველი
ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარის ირაკლი ყანდაშვილის ინიციატივით, ასოციაციაში საფუძველი ჩაეყარა საქველმოქმედო ტრადიციას, რომლის განხორციელებას ასოციაცია სოციალური პასუხისმგებლობის მიმართულებით გეგმავს. ამის შესახებ ინფორმაციას ადვოკატთა ასოციაცია ავრცელებს.
როგორც გავრცელებულ ინფორმაციაშია ნათქვამი, აღნიშნული ინიციატივა მოიცავს როგორც იურიდიულ მიმართულებას (პრო ბონო პროექტები), ასევე სხვადასხვა სოციალურ, გარემოსდაცვით და სხვა აქტივობებს.
აღნიშნული ინიციატივის ფარგლებში ირაკლი ყანდაშვილი ასოციაციის აღმასრულებელი საბჭოს, ეთიკის კომისიისა და სარევიზიო კომისიის წევრებთან ერთად გლდანში, თბილისის ბავშვთა სახლს ეწვია, რომელიც სხვადასხვა საჭიროებისა და ასაკის მქონე ბავშვებზე ზრუნავს. ასოციაციის წარმომადგენლებმა ბავშვებს ახალი წელი და ნათლისღება მიულოცეს და მათი საჭიროებების შესაბამისი საჩუქრები გადასცეს.